Şirketlerimiz 20 yılı aşkın deneyimlerini bir araya getiren makine mühendisi ve uzman teknik kadrolardan kuruludur. Şirket ortakları gemi inş. ve makine mühendisi Cengiz YAYLALI (İ.T.Ü. 1992) ve makine mühendisi M.Fatih BALKI (Cumhuriyet Üniversitesi 1993 )  olup, TERMOMEKANİK İklimlendirme ve Endüstriyel Soğutma alanında uzman bir mühendislik ve üretim şirketidir. 1995 Yılından beri yaklaşık 20 yıldır mekanik taahhüt ve endüstriyel soğutma sektöründe faaliyette bulunan mühendis ve teknik uzman kadrolardan kurulu olan şirketlerimiz bugüne kadar 1 milyon m²'nin üzerinde mekanik taahhüt ve çok sayıda endüstriyel tesis projesi gerçekleştirmiştir.

Şimdiye kadar sayısız ticari bina ve endüstriyel tesis mekanik tesisat projesi gerçekleştirmiş olan firmamız AVM, Hastane, Spor Salonları, Okul ve Üniversite binaları alanında farklı , özgün , dev projelerde yer almıştır. Şirketlerimiz dünyanın 27 ayrı ülkesinde (Tunus, Bulgaristan, Lübnan, Azerbaycan, Romanya , İran, Özbekistan, Bangladeş, Irak, Hindistan, Pakistan, Etiyopya, Gürcistan, Kırgızistan ..) farklı Mekanik ve Elektromekanik tesisat projeleri üretmektedir. Bunun dışında çok sayıda Tekstil fabrikası gibi endüstriyel tesis elektromekanik proje ve tesis kurulumu gerçekleştirmiştir.

Endüstriyel Soğuk depo cihazları üretim alanında 3.000 den fazla soğuk oda cihazı imalatı ve montajı yapmış olan firmamız halen 1.000 m²'lik üretim alanında üretimine devam etmektedir. TERMOMEKANİK  özellikle 'Akıllı Soğuk Depo Sistemleri' konusunda enerji tasarruflu sistemler kurmaktadır. Kullandığı uluslararası markalar, doğru kapasite hesapları, yıllarca sorunsuz çalışacak soğuk depo sistemlerini kurma konusundaki deneyimi ve bilgi birikimi ile sürekli kendisini yenilemiştir. Yurtdışı projelerinde de ön plana çıkan TERMOMEKANİK Azerbaycan'da kurduğu 20.000 ton'dan fazla kapasiteye sahip soğuk depolarla bu ülkede soğuk depoculuğun normlarının belirlenmesinde öncülük etti. Soğuk depoculuğun yalnızca ürünün belirli bir sıcaklıkta saklanmasından uygun nem oranı, doğru etilen-azot ya da oksijen seviyesinde de saklamanın uzun dönemli ve /veya hassas saklama proseslerinde büyük önem sahibi olduğunu bilerek hareket etti.

Yurtdışında Irak, Gürcistan, Almanya, Tunus, Libya, Cezayir, Yunanistan, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan , Ukrayna gibi değişik ülkelerde soğuk depo tesisleri kuran TERMOMEKANİK inovatif çalışmalarını sürdürerek yeni kuşak 'Akıllı Soğuk Depo Sistemleri ' konusunda öncülük yapmaya devam edecektir.

 

PDF için tıklayınız.